p r o f i l
ú v o d n í  s t r á n k a f o t o g a l e r i e p r s t e m  p o  m a p ě n a p i š t e  m i c o p y r i g h t

J a k u b   H r á d e k
Jakub Hrádek, narozen roku 1977 do velmi zcestovalé rodiny, jezdí, chodí či leze po světě prakticky celý svůj život. Jako teenager pročundroval celou republiku a na vysoké škole začal objevovat krásy zahraničí. Od té doby zrealizoval mnoho akcí a expedic všemožného zaměření (vodáctví, turistika, VHT, alpinismus, ledolezení, skálolezení, yachting, výstupy na vysoké vrcholy).

Společným jmenovatelem většiny akcí je důraz na to vidět a zažít co nejvíce s minimálními náklady na provoz. Ale ne za každou cenu ;-)

Své cestovatelské zážitky poctivě dokumentuje o čemž se můžete přesvědčit ve vznikající fotogalerii (nafotil tisíce diapozitivů, které teprve čekají na převod do digitální formy).

F o t o v ý b a v a
d i g i t á l :
Pokroku se člověk neubrání a tak přechod z analogu na digitál byl nevyhnutelný. Kvalitní fotomateriály se pomalu začly vytrácet z obchodů, rámečky na diapozitovy šly sehnat jen v Praze. No a finančně to vyjde také levněji, nehledě na úsporu času a místa při archivaci. Bylo rozhodnuto, roku 2009 jsem zakoupil svou první digitální zrcadlovku a vytvořil tyto stránky.

A čím to tedy fotografuji?

Fotoaparát: Pentax K20D
Objektivy: Sigma 24-70mm F2.8 EX Aspherical
  Sigma 17-35 F2.8-4 EX Aspherical
  Sigma 70-300mm F4-5.6 APO Macro Super
a n a l o g :
Začínal jsem v letech, kdy jsme si o digitálním fotoaparátu mohli nechat jěště zdát. Moje první a jediná analogová zrcadlovka byla Pentax MZ-6. Objektivy jsem použil všechny poté pro digi. Dokud ještě fotí (i když už pomalu začínají dosluhovat) tak radši investuji do letenek :-) Tímto fotoaparátem jsem nafotil tisíce diapozitivů, které se snažím postupně převádět do digitální podoby.